Ev Dekarasyonu

Konya Prefabrik Ev

Konya Prefabrik Ev

Ülkemiz mimari alanda kendini geliştirmeye başlamıştır. Bu da yapıların gerek görselliği gerekse sağlamlığı konusunda ev sahiplerinin hassasiyetini üzerine toplamıştır. Özellikle prefabrik evlerde yaşanan gelişmeler bu evlere olan ilgi ve alakayı son derece ön palana çıkarmaktadır. Prefabrik evler kurulum kolaylığı bakımından ve uygun fiyatları bakımından en çok tercih edilen hazır evlerden bir tanesi olma özelliğini taşımaktadır. Özellikle şehir mimarisine uygun olması nedeni ile ve yine kullanım kolaylığı nedeni ile ev sahibi olmak isteyen kimselerin bir numaralı tercihidir. Özellikle Konya prefabrik ev konusunda kendini geliştirmiş bir ilimizdir. Prefabrik ev fabrikalarının yoğun olarak çalıştığı bu ilimizde farklı modellerde ve farklı tasarımlarda prefabrik evler ve konteyner evler yoğun olarak üretilmektedir.

Çift Katlı Prefabrik Ev Modelleri

Çift katlı prefabrik evler ev sahiplerinin hayallerinin ötesinde bir görünüm sunarken, uygun fiyatlı ve kullanışlı olması sebebi ile de fazlaca tercih edilir. Çift katlı prefabrik ev modelleri dört mevsim kullanıma uygundur bu nedenle ülkemizdeki tüm iklim koşullarına dayanıklı olarak üretilir. Isı yalıtımı ve ses yalıtımı gibi detaylar bu evlerde en iyi şekilde kullanılır. Gerek mimari yapısı ile gerekse kullanım kolaylığı ile çift katlı prefabrik evler şehir merkezinde ve tatil yerlerinde yazlık olarak ev sahipleri tarafından tercih edilebilir. Çift katlı prefabrik evler,  düz tasarımların yanına villa tasarımlarına da mevcuttur. Konya prefabrik ev konusunda özellikle çift katlı evleri tercih etmektedir. Ve Konya’da faaliyet gösteren prefabrik ev fabrikalarında uzman kişiler hizmet verirken, evlerin kurulumları ve nakliyeleri gibi detaylar için ev sahiplerinden ücret talep edilmez.

Prefabrik Evlerin Tercih Edilme Nedenleri

Prefabrik evler son teknolojik cihazlarla üretildiği için sağlam ve dayanıklıdır. Bu nedenle bu evlerin ilk tercih edilme nedeni teknolojidir. Akabinde evlerin kurulumu ve bakımı diğer evlere oranla kolay ve zahmetsizdir. Betonarme evlerin yapımı yıllarca sürebilir, fakat prefabrik evler 15 gün gibi kısa sürede kurulur ve içine yerleşmeye hazır hale gelir. Bunun yanında betonarme evlerin bakımı zahmetli ve masraflıdır. Prefabrik evlerin bakımı kolay ve az maliyetlidir, bakım için seçilen ürünler de oldukça düşük fiyatlıdır. Deprem, rüzgar, sel ve diğer afetlere dayanıklı olarak üretilir.