Kendin Yap Projeleri ile Oturma Odası Dekorasyonları

tarafından
4
Kendin Yap Projeleri ile Oturma Odası Dekorasyonları

Evimizde en çok zaman geçirdiğimiz yer oturma odasıdır. Oturma odasında birçok faaliyet yapabiliriz. Misafirlerle sohbet etmek, sosyalleşmek, kitap okumak, kitap okumak ya da çalışmak gibi bir sürü şey yapabiliriz. Bu sebeple oturma odamızın dekoru diğer odalarımızdan bir adım daha önde olarak daha ayrıntılı ve özenli bir dizayn ister. Oturma odanızı kendinize özgün, farklı dekor etmek isterseniz kendin yap fikirlerini hayata geçirebilirsiniz. Kendi dokunuşlarınızla oluşturduğunuz bu tasarımlarınızı odanıza koymaktan büyük keyif alacaksınız.

Oturma Odası Dekorasyonları

Eski Pencereleri Değerlendirin

Eski görünümlü parçaları seviyorsanız eskimeye yüz tutmuş kapı ve pencerelerinizi değerlendirerek kendin yap projeleri üretebilirsiniz. Eskiyen pencere veya kapıların ortasına raflar ekleyerek çok hoş ve tatlı kitaplıklar oluşturabilirsiniz. Tamamen size ait olacak bu ürün evinize ayrı hava katacaktır. Bu size ait ürünün raflarına biblolarla süsleyebileceğiniz gibi kitap ve DVD’lerinizi de dizebilirsiniz.

Renklendirme Yöntemi

Kendin yap projelerinin en kolay hayata geçirilen tasarımları kolay boyamalardır. Evinizde bulunan cam şişe, bardak, porselen tabak ya da kase gibi parçaları istediğiniz ve odanızın rengine uyar şekilde boyayarak çok güzel ürünler elde edebilirsiniz. Şişelerden minik vazolar elde edebilir odanıza renk katabilirsiniz.

Mobilyalarınız Ev Yapımı Olsun

Son dönemlerin en popüleri ev mobilyaları yeni trend akımların başında geliyor. Özellikle doğaya dönüş trendi ile beraber sıklıkla başvurulan bir fikir. Ahşap parçalar ve boyalarla aranıza kimse girmeden yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Ev mobilyası olarak küçük bir kitaplık, mini bir masa, dekoratif sehpalar yapabilirsiniz.

Yeni Fikirlere Yer Açın

Evinizde işe yarayacak size yardımcı olacak fikirleri hayata geçirin. Örneğin ahşap kasalarsan banklar yapabilirsiniz. Yatak da yapabilirsiniz. Bunların yanında gazetelik ya da kitaplık olarak da kullanabilirsiniz.

Duvarlarınızı Özgünleştirin

Oturma odanızın size özel olmasını sağlayan şeylerden biri de duvardır. Duvarlarda sizin yaptığınız aksesuarların olması sizi yansıtacaktır. Bunlar el yapımı süsler olabilir. Özgün tablolar olabilir. Bu yaptıklarınıza beğendiğiniz sözleri de ekleyebilirsiniz. Bunları hayata geçirmek için tek ihtiyacınız olan şey kağıt, makas, yapıştırıcı ve rengarenk boyalar.