Dekorasyon, Genç Odası Dekorasyonu

Genç Odaları İçin Renk Önerileri

Genç odaları çeşit çeşit, cıvıl cıvıl olmalıdır. Odanın sahibi ister kız olsun ister erkek en güzel ve en özel şekilde dekor edilmelidir.  Genç odalarını dekora ederken bazı sebepler göz önünde bulunmalıdır:

  • Ders çalışma alanı aydınlık ve verimli olmalıdır.
  • Renkler uyku ve dinlenme için huzur verici olmalıdır.
  • Fazla kalabalık gereksiz eşyalar bulunmamalıdır.

Gençlik dönemindeki çocuklarımız çabuk fikir değiştirdikleri için mobilya seçerken çok fazla aşırıya kaçmamak gereklidir.

Genç Odaları İçin Renk Önerileri

Yeşil Ve Pembe ile Anaç Bir Tarz Yakalayabilirsiniz

Genç kız odalarımız için tercih ettiğimiz yeşil ve pembe renklerle ferah ve anaç bir dekor yakalayabilirsiniz. Pembenin yoğun tonunu yeşille kırabilirsiniz.

Altın Ve Mavi Rengin Eskimeyen Uyumu

İster kız olsun ister erkek her iki birey içinde tercih edebileceğiniz renklerdir. Eskimeyen modası ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. Mavinin keskin tonunu altın rengi ile yumuşatabilirsiniz.

Lacivert Ve Yeşil Uyumu

Renk tercihleriniz arasına lacivert ve yeşili de koyabilirsiniz. Bu renkleri kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta laciverte fazla yüklenmemenizdir. Lacivertin boğucu rengi yeşille yumuşatılmalıdır. Genç erkeklerimiz için severek tercih edebilirsiniz.

Kırmızı ve Gri Rüyası

Gri ve kırmızı tonlarını unisex olarak bütün gençlerimiz için tercih edebilirsiniz. Bu renkleri kullanırken grinin arasına kırmızıyı serpiştirmeniz daha mantıklı olacaktır. Kırmızıyı daha yoğun kullanmak bunaltıcı bir hal aldırabilir.

Turuncu Ve Kahverenginin Değişmeyen Uyumu

Genç odanızda kahverengi tonlarınız tercih ettiyseniz araya mutlaka turuncu tonlarını serpiştirin. Turuncu rengi, kahverenginin yoğun ve boğucu tonunu bir kenara bırakarak daha sevecen bir görünüm oluşturacaktır. Duvarlarda, tekstil ürünlerinde ya da perdelerde turuncu kullanmak genç odasında enerji dolu bir ortam oluşturacaktır.

Altın Rengi Ve Şeftali

Prenseslerimizin severek tercih edeceği renk tonlarıdır. Sevecenliğin ve naifliğin bulunduğu bu tonlar ile çok hoş bir genç kız odası oluşturabilirsiniz. Sizlere önerimiz altın rengini duvarlarda kullanın şeftali tonlarını ise aksesuarlarda ya da nevresim takımlarında kullanabilirsiniz. İsterseniz araya birde beyaz serpiştirin daha ferah ve daha göz yormayan bir hal alacaktır.