Yatak Odası Dekorasyonunda Tablolar

Yatak Odası Dekorasyonunda Tablolar
29 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 15 kez okundu.

Yatak odası dekore edilirken mobilyalar kadar aksesuarlara da önem verilmelidir. Kalabalık aksesuarlarla, biblolarla, abajurlarla odayı doldurmak yerine doğru seçilecek olan az sayıda aksesuar, odayı ferahlatacak, uykuya geçiş esnasında da kişiye olumlu etkide bulunacaktır. Bu aksesuarların başında ise tablolar gelir. Aile fotoğraflarının sıkça kullanıldığı yatak odası dekorasyonlarında doğaya ilişkin resimlerin yer aldığı çerçeveler de tercih edilebilir. Ortama huzur katması ve yeşilin sakinleştirici etkisi, yatak odasında geçirilecek vakitlerde kişiye dinginlik verecektir. Eğer daha canlı, sarı, kırmızı, turuncu gibi renklerin olduğu, geometrik ve soyut resimleri tercih ederseniz renklerden enerji alabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonunda Tablolar

Tablonun Boyutu Da Önemli

Eğer sadelikten hoşlanıyorsanız ve çarpıcı renklerin öne çıkmasını istemiyorsanız siyah beyaz tabloları tercih ederek yatak odanıza bir stil de kazandırabilirsiniz. Vintage aksesuarları sevenler için siyah beyaz eski fotoğraflardan oluşturulmuş kolajlar, hoş bir görüntü yaratacaktır. Tabloyu seçerken, boyutlarına da dikkat etmeniz gerekir. Küçük yatak odalarında duvara asılacak tabloların çok büyük olmaması gerekir. Fazla büyük tablolar eğer karmaşık renklerden oluşuyorsa yatak odasında olumsuz etki yaratabilirler. Çerçevenin boyutunu, tabloyu asacağınız duvara göre belirlemeniz ve büyük çerçevelerde daha sakin betimlemeleri, renkleri tercih etmeniz ortamın dinginliğini arttıracaktır. Sabah uyandığınızda görmek istediğiniz bir manzarayı veya çok sevdiğiniz bir ressama ait ünlü bir resmi tam karşınıza asmak, güne daha verimli uyanmanız için bir sebeptir. Mutlu uyanmanızı sağlayacak renklere sahip bir tablo seçimiyle yatak odanızı bambaşka bir havaya bürüyebilirsiniz.

Tabloyu Aydınlatabilirsiniz

Tabloyu ufak bir aydınlatma ünitesiyle aydınlatmak da iyi bir fikir olabilir. Özellikle yatağın baş kısmına asacağınız tabloya aydınlatma yaptığınızda, bu aydınlatmayı kitap okuma lambası yerine de kullanabilir, akşam vakitlerinde odada loş bir atmosfer yaratabilirsiniz. Tablonun çerçevesinin mobilyalarınıza uygun olması, fazla kaba ve kalın olmaması da önemlidir. Birden fazla boyutta tablo kullanacaksınız bunları zevkinize göre simetrik veya asimetrik asarak odaya zengin bir hava da katabilirsiniz. Hatta yatak odanızda fazla aksesuar ve obje kullanmayıp bir duvarı yalnızca tablolara, aile fotoğraflarına ayırmak da bir fikirdir.

 


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git