Tabletlerde Kitap Okumak

Tabletlerde Kitap Okumak
2 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 219 kez okundu.

Tabletlerde kitap okumak diyoruz ama aslında her şeyi yapabiliriz. İsterseniz kitap okuyun, isterseniz de gazete okuyun. Zaten tabletler geliştikçe, kitapevlerindeki kitapların hiçbiri satılmaz hale geldi. Maalesef teknoloji çok fazla hareket ediyor ve bazı durumların olumsuzlaşmasına sebep oluyor.

Bunu durdurabilir miyiz diye soracak olursanız, sanırım hayır, çünkü teknoloji gerçekten neredeyse otomatik olarak hareket ediyor ve kendini durduramaz halde.

Öyle bir hareket ki, resmen yeni bir devir. Eskiden teknoloji yokken, tabletler yoktu, dokunmatik ekranlı ürünler yoktu, hatta telefon bile yoktu, telefonlar daha sonra çıkmaya başladı. Teknoloji bir geldi ki, insanların hayatı ister istemez değişti. İnternetlerin bağlanması, cep telefonları ile rahat konuşabilme ve daha birçok şey.

Artık kitaplarınızı bile tabletlerden okuyorsunuz ve bu yüzden kitap evlerinden kitap almıyorsunuz. Tabletten okumak elbette daha kolay geliyor fakat sanırım şunu her zaman unutuyoruz. Kullandığımız şeyler teknolojik ürünlerdir ve dolayısıyla teknolojik ürünlerin bozulma şansı daha yüksek, peki kitaplar, kitap bozulabilir mi?

Kitapların garantisiz var mı? Kitap okurken sadece sayfa çeviriyorsunuz, yırtmadığınız sürece, yıllarca garantisiz bir şekilde okuyabilirsiniz.

Bir kitap eğer yıllar boyunca yanı yerde durursa, sararabilir veya eskilebilir fakat okunabilecek bir halde olacaktır. Bu yüzden, aslında normal bir şekilde kitap okumak daha sağlıklı ama malum teknoloji insanları sanki uyuşturuyor ve beni kullanın diyor.

Öyle olunca, herkes tablet ve teknolojik ürünlere sarılıyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git