Koltuk Takımı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk Takımı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
17 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 20 kez okundu.

Evimizin en çok tercih ettiğimiz yeri şüphesiz salonlarımızdır. Bunun için salonlara her zaman dekorasyonda ayrıcalık tanımalı ve daha özenli davranmalıyız. Hem konforu yakalarken hem de şıklığı elde etmek isteyeceksiniz. Bu iki seçenek ile uyum yakalamak isterken hatalı tercihlerde yapabiliyoruz. Bunların önüne geçmek maksadıyla sizler için öneri ve fikirler derledik.

Koltuk Takımı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şunu asla unutmayın hatalı dekorasyon sadece salonunuzun görünüşünü değil ruh halinizi de etkiler bunun için;

  • Dikkatli ve özenli olmalısınız.

Yaşadığınız yer sizi yansıtan yerdir. Bunun için;

  • Evinizin dekorasyonun da kendinizden bir şeyler katmak her zaman daha rahat bir ortama erişmenizi sağlayacaktır.

Koltuk seçerken bunları aklınızdan çıkarmayın;

  • Koltuk seçimi beraberinde rahatlığı da getirir. Televizyonunuzu izlerken rahat edebileceğiniz bir koltuk seçin.
  • Bunun yanında da misafirlerinizi severek ağırlayacağınız şık tasarımlara dikkat etmelisiniz. Bu iki durumu aklınızdan çıkarmayın.
  • Kumaşın kalitesine dikkat edin. Birkaç yıla kalmadan eskime ihtimali olan koltuk takımlarını kesinlikle tercih etmeyin. Koltuk takımları finansal açıdan bir yatırım sayılabileceği için kumaş kalitesine önem verin.
  • Koltuk tarzınızı belirlerken koyu renkler lekeleri göstermez düşüncesiyle koltuk seçmeyin. Burada asıl önemli olan sizin tarzınızı yansıtması ve kendinizi iyi hissetmeniz.
  • Koltuk takımının yastıklarına dikkat edin içinde kalitesiz malzemeler olabilir.
  • Koltuğun rahatlığını test edin. Gün boyu yorgunluğunuzu atarken rahatsız olan koltuklar moralinizi bozacaktır. Sadece modeline odaklanmayın.
  • Koltuk takımınızı alırken evinizin ölçüsünü göz önünde bulundurun. Satın aldığınız koltuk takımı salon ölçülerinizden daha büyük veya küçük olabilir. Eğer ölçüleri size uygun değilse boyut değişikliği olup olmayacağını sorun bazı mobilyaların ebat çeşitleri bulunmaktadır.
  • Mobilyaların garanti süresine ve şartlarına bakın. Bazı mobilya firmaları sadece iskelete ya da kumaşa garanti verir. Bu ayrımı iyi yapın. Genel olarak koltuk firmalarının garanti süresi 2 yıldır.

Koltuk takımlarınızı alırken içinizi karartan renklerden uzak durun. Daha sofistike veya pastel tonları seçerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Odanızda asla renk cümbüşüne izin vermeyin.

 


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git