Güzel Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Güzel Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
2 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 194 kez okundu.

Salon dekorasyonu Nasıl olmalıdır?

Dikkat çekici ve rahat bir salon tasarlamak istiyorsanız ilgi etmeniz gereken birtakım şeyler vardır.

İlk olarak; güzel bir salon dekorasyonu amacıyla altın kural doğru eşya seçimi ve bu eşyaların düzgün yerleştirilmesidir.

Eğer salon mobilyalarını sahip olunan alanınıza göre seçmez ve iyi bir şekilde yerleştiremezseniz, salonlarınız size dağınık gelir ve ruhunuz sıkılır.

  • Ayrıca salon mobilyaları yada başka eşyaları yalnızca ebat yönünden değil, ev ortamında renk ahengi konusu ile ilgili bulunacakları konuma göre de değerlendirmek gerekir. Bu yönden eviniz amacıyla doğru renk ve ebatlarda mobilyalar tercih ederek ve bunları düzgün bir şekilde yerleştirerek ufak salonları bile ilgi çekici ve ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
  • Eşyaları yerleştirmeden evvelce  de duvar renklerinizi özenle seçin.
  • Salon dekorasyonu amacıyla renk seçiminde mekânın sahip olduğu, metrekare cinsinden alanın baz alınması gerekir. Büyük bir salonda pek renk sınırlaması olmasada, çok koyu tonlar ile ortamı boğmamakta fayda vardır. Asıl sınırlılık ufak salon sahipleri amacıyladir. Çünkü; ufak bir mekanda mor, mavi, yeşil gibi koyu bir renk tonları tercih etmek, odayı olmasından da ufak gösterir ve oda içersin de de bunaltıcı bir hava yaratır. Bunları öneme alarak renk seçimini yapmanız durumunda, evinizdeki ferahlığı hissedeceksiniz.
  • Benim salon dekorasyonu amacıyla duvar rengi önerilerilerim; çakıl taşı ve fil dişi rengi, lila, pudra pembesi, buzul yeşili ve de cam göbeği olacak. Bu renkler bilhassa beyaz mobilyalar ile mekana çok şık bir hava katacaktır. Duvarları çakıl taşı yapmanız durumunda pudra pembesi, cam göbeği ve bayaz rengi mobilyalar ile başka eşyalar üstünde kullanarak renk ahengini de sağlayabilirsiniz.

Lila , buzul yeşilinin dinlendiriciliğinden  de yararlanmayı sakın ihmal etmeyin.

  • Salon dekorasyonunda önemli, olan renkli kapı ve de pencereler ile istediğiniz renkleri mekânı boğmadan da kullanabilir ve de mekâna renk katabilirsiniz.
  • Aşağıdaki örnekte de her şey çok renkli olduğunadan mekan biraz boğucu olmuş  ama bizim dikkat etmemiz gereken ise renkli kapı ve de pencereler.

 


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git