Google Play, App Store’u Geçti!

Google Play, App Store’u Geçti!
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 117 kez okundu.

Android uygulama mağazası olan Google Play, İOS uygulama mağazası App Store’u uygulama gelirleriyle geride bıraktı. Ayrıntılı bilgi almak için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Google Play ile App Store arasındaki savaş iyice kızıştı!

Şimdiye kadar gelirleri Google Play‘den daha yüksekte olan App Store, tahtını Google Play‘e bıraktı. Son yılların en iyi çıkışını yakalayan Google Play, App Store‘u gelirleriyle geride bıraktı. Bunu son dönemlerde Android kullanıcılarının bilinçlenmesi ve APK dosyalarını kullanarak illegal uygulama yüklemeyen kaliteli kullanıcıların çoğalması geliştiricilerin Android uygulamalardan da çok fazla gelir elde etmesini sağladı.

 

Açıklanan rakamlara göre Google Play kalitesiyle olumlu yönde sinyal veriyor.Google Play tarihinde ilk kez geliştiricilere App Store’dan daha fazla gelir sağladı. Opera Mediaworks istatistiklerine göre uygulamalardaki reklam gelirlerinin %45.77’si Google Play’e ait. iOS’un uygulama mağazasındaki reklam gelirleri ise %45.44.

Bu rakamlara göre demek oluyor ki, Android kullanıcıları hızla çoğalmakta. Bundan sonraki adımlarda App Store nasıl bir yol izleyecek merak konusu.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git