Ev Dekorasyonunuza Fotoğraflarla Stil Katın

Ev Dekorasyonunuza Fotoğraflarla Stil Katın
27 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 15 kez okundu.

Ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan tablolar, çoğu zaman orijinal sanat ürünleri değildir. Tıpkıbasım olan, çıktılarla çoğaltılan bu resimler ucuz oldukları için evlerde sık tercih edilirler. Özellikle son dönemde salonlara yerleştirilen farklı boyutlardaki çerçeve ve tablo trendi, evinizi klişeleştirme riski taşır. Oysa birbirinin aynı onlarca salondan birine sahip olmak yerine salonunuza özgünlük katmak daha iyidir. Bunun için de fotoğraflardan yararlanmak yaratıcı bir fikir olabilir.

Ev Dekorasyonunuza Fotoğraflarla Stil Katın

Fotoğraflarla Kolaj Yapmak

Evinizin salonuna veya yatak odasına uygun seçeceğiniz bir çerçeve, sevdiğiniz fotoğraflar ve bir karton bunun için yeterlidir. Fotoğrafları küçük parçalara ayırarak karton üzerinde birleştirebilir ve kendi eserinizi kendiniz yaratabilirsiniz. Aynı işlemi gazete ve dergilerden toplayacağınız görsellerle, sevdiklerinizin fotoğraflarıyla, kartpostallarla, hatta organik ürünlerle yapmanız da mümkün. Ağaç kabukları ve kurumuş çiçekler size yardımcı olacaktır. Özgürce çalıştığınız eseri ardından çerçeveleterek evinizin istediğiniz köşesine asabilirsiniz. Böylece eşi benzeri olmayan bir eserle evinize özgünlük katar, kendi imzanızı atarsınız. Hem de boyutunu belirleyebileceğiniz bir çalışma olacağı için duvarınıza uygun bir çerçeve hazırlarsınız.

Fotoğrafları Farklı Nesnelerle Süsleyin

Tasarıma yönelik basit fikirler, evinize bambaşka bir hava katmaya yeter de artar. Yine aile fotoğrafları, evlerin duvarlarını sık süsleyen nesneler olarak karşımıza çıkar. Merdiveni olan bir evde oturuyorsanız merdiven duvarlarına aile fotoğrafları asmanız bu küçük alana sevimli bir hava katar. Bu fotoğrafları küçük parçalar halinde kullanıp farklı biçimlerde birleştirerek yeni bir stil de yaratabilirsiniz. Hatta fotoğrafları bir araya getirirken aralara kartonlarla ufak notlar yazıp balon, kart, kurdele gibi renkli ürünler de ekleyebilirsiniz. Bu şekilde eğlenceli konseptler oluşturup bunları çocuklarınızın odasında da kullanabilirsiniz. Bilindiği gibi fotoğraflar, anılarımızı yaşatan en somut ürünlerdir. Baktıkça mutlu olduğumuz kişileri, yaşadığımız güzel anıları albümlerde biriktirip çekmecelerde saklamak yerine duvarlara asmak daha iyi bir fikir olabilir. Gözümüzün önünde duracak olan sevdiklerimizi her zaman hatırlamamıza yarar. Ayrıca yatak odasına asacağımız fotoğraflar, sabah mutlu şekilde uyanmamıza vesile olur. Belki de hepsinden önemlisi, ev dekorasyonunuza kendinizden, sevginizden bir şeyler katmanızı sağlar.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git