E- Müfredat Sisteminde Yapılacak İş ve İşlemler

E- Müfredat Sisteminde Yapılacak İş ve İşlemler
5 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 63 kez okundu.

E-müfredat Modülü yeni açıldığı için E-Müfredat modülü sorunları ile ilgili bir yazı yazalım dedik.

OKUL ZÜMRE BAŞKANLARININ YAPACAĞI İŞ VE İŞLEMLER

http://e-mufredat.meb.gov.tr

“MEBBİS Bilgilerinizle Giriş yapmak İçin Tıklayınız” alanından kişisel MEBBİS kullanıcı adı ve şifresi ile (özel okul öğretmenleri ve ücretli öğretmenler T.C kimlik No’ lu kullanıcıları ile)  giriş yapılır.

A-KURUL TANIMLAMA
Kurul toplantısı yapacak okul idarecileri kendilerini ders seçmeden, zümre başkanı olarak, zümre başkanı olacak öğretmenleri de ders seçerek “Eğitim Kurumu Zümre Başkanı” olarak, tanımlamalıdır.

Yıllık Plan -Yönetimsel İşlemler -Eğitim Kurumları İşlemleri – Kurul Tanımlama yolu takip edilecektir.

1-Bir kurul/zümre adı seçilir.

2-Tarih ve saat belirlenir.

3- Kurul/zümrenin nerede yapılacağı açıklaması girilerek kaydedilir. Zümre oluşur.

4-Oluşan kurul/zümre kalem işareti tıklanarak açılacak ve gündem maddeleri belirlenecektir Gündem maddeleri yukarı aşağı yer değiştirilebilir

5-Kurul/Zümre katılımcıları belirlenecek katılımcılar içerisinden başkan ve Başkan Yardımcısı seçilecektir

6-Kurul/Zümre Bilgilerini Katılımcıların Görebilmesi İçin Onaylıyorum İşaretlenecek ve Kaydedilecektir.

Bu işlemden sonra katılımcıların MEBBİS’ te kayıtlı telefonlarına ve e-postalarına sistem tarafından SMS ve e-mail gönderilecektir. Bu işlemlerden sonra toplantı günü geldiğinde “Kurul/Zümre Toplantı Bilgilendirme” menüsünden işlem yapılacaktır.

B- KURUL TOPLANTI BİLGİLENDİRME:

Yıllık Plan -Yönetimsel İşlemler -Eğitim Kurumları İşlemleri – Kurul Toplantı Bilgilendirme yolu takip edilir.

1-İlgili kurul başındaki kaleme tıklanarak açılır.

2- Gündem maddelerinin başındaki kaleme tıklayarak Gündem maddeleri teker teker açılır ve gündem girilir.  Her günden maddesi girildikten sonra kaydet tıklanır.
3-Kurul Zümre Toplantısına Katılacakları Görmek İstiyorum seçilerek katılımcıları görebiliriz, katılımcıların zümreye onay verip vermediğini takip edebiliriz.

4-Gündem maddelerini ve kararları zümre başkanı girer zümre başkanı en son onay verir. Zümre üyeleri ve zümre başkanı onay verdikten sonra zümre okul müdürüne düşer. Müdürün onayından sonra “Kararlar ve Sonuçlar” menüsünden işlem yapılır.

C- KARARLAR VE SONUÇLAR:

Yönetimsel işlemler  – Eğitim Kurumu işlemleri – Kararlar ve sonuçlar yolu takip edilir.
Kararlarda sonuçlar girme işi zümre başkanı veya başkan yardımcısının işidir.
İlgili zümre seçilir Gündem maddeleri teker teker seçilerek gerçekleşme durumuna göre yıl içerisinde, karar olumlu sonuçlandı ve diğer seçeneklerden uygun olan seçilir ve kaydedilir eğer karar olumsuz sonuçlandı seçilirse gerekçe yazılması gerekir

KURUL ÜYELERİNİN YAPACAĞI İŞLER: Yönetimsel işler – Eğitim Kurumu işlemleri –  Kurul toplantı bilgilendirmeden ilgili kurul açılır onaylama bölümünden ilgili kutucuk seçilip kaydedilir.

OKUL MÜDÜRÜ ZÜMRE ONAYI İŞLEMLERİ:
Yönetimsel işlemler  – Eğitim Kurumu işlemleri – Eğitim Kurumu Müdürlüğü kurul/zümre onaylamadan –Sorgulama Seçeneklerinden  “Onay bekleyen kurulları/zümreleri görmek istiyorum” seçilir – Kurul/ zümreyi onaylama/İade Seçeneklerinden uygun olan işaretlenir


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git