Beyazdan Hoşlananlara Dekorasyon Önerileri

Beyazdan Hoşlananlara Dekorasyon Önerileri
28 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 13 kez okundu.

Koltuk veya halılarının çabuk kirlenmesinden, sehpalarındaki tozun kendini belli etmesinden rahatsızlık duymadan beyaz rengi tercih edenler, genelde hijyene önem verirler. Evlerinde salon, mutfak ve banyo ağırlıklı olmak üzere beyazdan faydalananların, evlerine modern bir hava kattığını söyleyebiliriz. Mobilya ve aksesuarların tamamını beyaz seçip duvar rengiyle, yer döşemesiyle mekâna renk katmak da bir diğer seçenektir. Bej renkli kilim ve koltuklar, yine beyaz döşenmiş salonlara uyum sağlayacaktır.

Beyazdan Hoşlananlara Dekorasyon Önerileri

Beyazı Farklı Renklerle Kombinleyin

Özellikle ılıman iklimin hakim olduğu şehirlerde yazlık bir etki yaratan beyaz, bulunduğu mekâna genişlik ve sakinlik de katar. Doğru tonlarla beyazın kırılması, farklı renk tablolarla, minder veya kilimle kombin edilmesi, ruh hali üzerindeki olumlu etkileri de arttırır. Mor, turuncu, sarı gibi renklerde tercih edilecek olan minderler veya koltuk şalları, ortamın havasını bir anda değiştirir. Ayrıca bu renklerin motivasyon, moral, yaratıcılık, başarı yönünde de kişiyi desteklediği bilinmektedir. Siyah ile olan uyumu da çoğu insan tarafından kullanılmaktadır. Beyaz koltukların üzerine yerleştirilecek olan siyah beyaz desenli minderlerle salona çağdaş bir hava katmak mümkündür. Daha bohem dekorasyonlardan hoşlananlar ise kırmızının tonları, turuncu ve yeşilin tonlarıyla bej koltuklarını kırabilirler. Ayrıca bu renklerdeki tablolarla duvarlarında bir canlılık da yaratabilirler. Duvarlara yerleştirilecek olan minik beyaz raflar, bunların üzerine konulacak olan kitap ve küçük süs bitkileri de ortamı genç bir hale sokar.

Küçük Evlerde Beyaz Tercihi

Metrekaresi küçük olan evlerde açık renklerin kullanılması, bu evleri olduğundan daha büyük gösterecektir. Özellikle küçük salonlar dekore edilirken beyazdan yararlanılabilir. Hem ortama aydınlık katar hem de salonu kalabalıktan uzaklaştırır. Beyazın ahşapla da uyum sağladığı bilinmektedir. Ahşap masalarla ve sehpalarla, ahşap biblolarla salonu desteklemek, country tarza yakın bir etki yaratacaktır. Renk uyumu konusunda zorlanan, halıyla perdenin, koltukla minderlerin rengini uydururken kararsız kalanlar beyazı tercih edebilirler. Evi dekore ederken bu yönden kişiye kolaylık sağlayacağı aşikârdır. Beyaz renk ayrıca pencere sayısı az olan veya pencere boyutları küçük olan odaların daha aydınlık görünmesine de yardımcı olur.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git