Balık Hamile Kalmak İsteyenlere Yardımcı Oluyor

Balık Hamile Kalmak İsteyenlere Yardımcı Oluyor
4 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 14 kez okundu.

Her bayanın hayali bir gün anne olmaktır. Bu isteğe karşılık olarak Harvard Üniversitesi bir araştırma gerçekleştirmiştir. Yaptığı araştırma da sadece balık değil deniz ürünleri tüketerek hamile kalma şansını arttırabilirsiniz.

Deniz Mahsulleri ile Gebelik %92 Oranında Artıyor

Araştırma için Teksas ve Michigan da bir yıl boyunca 500 çift izlemeye alındı. Bir yıl boyunca tükettikleri deniz ürünleri ve gebe kalma süreleri değerlendirildi. Günlük besin tüketimleri ve cinsel aktiviteleri takip edilmiştir. Uzun süren araştırmanın sonucunda hafta da iki den fazla balık ve deniz ürünü tüketen kişilerin hamile kalma oranı % 92 oranında yükselmiştir. Hafta da iki den az balık ve deniz ürünü tüketen kişilerin hamilelik oranları % 79’da takılı kalmıştır. Ayrıca deniz mahsulü tüketen çiftlerin cinsel birliktelikleri diğer çiftlere oranla % 22 daha fazladır. Aynı gün deniz ürünü tüketen çiftler,  diğer çiftlere göre % 39 daha yüksek bir oranla cinsel birliktelik yaşamışlardır.

Yapılan Çalışmalar Bununla Sınırlı Değil

Yapılan farklı çalışmalar da omega 3 zenginliğine sahip somon ve tuna balığı gibi deniz ürünlerini tüketmenin progesteron hormonlarını arttırdığı gözlemlenmiştir. Deniz Mahsullerini tüketmek gebe kalma süresini azalttığı gibi kaliteli sperm oluşumunu da arttırmıştır. Medikal yardıma ihtiyaç duymadan gebelik şansı artmaktadır.

Gebelik oluşumunda kadınlar kadar erkeklere de önem verilmelidir. Deniz mahsullerini kadınlar kadar erkeklerde tüketmelidir. Omega 3 asidi fazla olan balıklar ve mideye de bulunan çinko sperm sayısını arttırır.

Cıva Miktarı Yüksek Olan Balıklara Dikkat Edin

Deniz mahsulleri protein ve omega 3’den ve minerallerden dolayı zengindir. Köpek balığı ve kılıç balığının cıva miktarı yüksektir. Onun için tüketimine dikkat etmeliyiz.  ABD de cıva yönünden fazla balıklar tüketilmemektedir.

Ortalama son 10 yılda üreme ve beslenme arasındaki ilişkiyi çözmek için yapılan araştırmalar artmıştır. Bu araştırmalar sonucunda ise deniz mahsullerinin önemi büyük oranda artmıştır.

 


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git